CS | ENprofil společnostivize a misečlenstvípartnerstvízákladní údajepro akcionáře

právě jste zde: o společnosti

Společnost DATOR3 Services byla založena 4. ledna 1990 a je jednou z nejstarších soukromých českých firem poskytujících služby v oblasti systémové integrace ICT.

Od svého vzniku se společnost orientovala na výstavbu rozsáhlých, heterogenních komunikačních sítí LAN/WAN a komplexní dodávky výpočetní a komunikační techniky a systémů, převážně s využitím produktů a technologií nejvýznamnějších výrobců HW i SW (HP, DELL, Apple, Acer, Cisco, 3Com, Microsoft, CA, Symantec, Novell/Suse, Belden, Panduit, Telegartner, Honeywell, atd.). Instalace a dodávky byly od samého počátku podporovány rozsáhlým spektrem souvisejících služeb, od analýzy IT prostředí a potřeb zákazníka, technické konzultace, projektování a návrhy ICT systému i komunikačních sítí, přes záruční i pozáruční servis a servisní pohotovost včetně skladu náhradního HW, po školení uživatelů a kompletní uživatelskou a technickou podporu.

Současně s realizací rozsáhlých sítí LAN/WAN vznikal ve vývojovém oddělení společnosti světový unikát, představený v roce 1993 na veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem, ruční měřící a diagnostický přístroj pro metalické kabely i optická vlákna, tester Scanium. Mimo široké publicity doma i v zahraničí, byla společnost DATOR3 Services za tester Scanium v následujících letech oceněna prestižními cenami Produkt roku a Nejlepší síťový produkt roku.

Od roku 1995 DATOR3 Services úzce spolupracuje se společností Digi Trade (evropská skupina PC-WARE Group), jejíž sortiment software a školení v autorizovaném školicím středisku Microsoft Authorized Training Center vhodně doplňuje činnosti firmy DATOR3 pro poskytování kompletního servisu.

O rok později, vzniká samostatná divize Software, zajišťující vývoj, implementaci i provoz a podporu softwarových aplikací na zakázku, jejíchž služeb dnes využívá více jak 10 společností s významným podílem na českém trhu, mezi jinými například Telefónica O2, Pražská energetika, společnosti skupiny Sodexo, Metrostav Development a další.

Na konci roku 1999 je založena akciová společnost, nástupce DATOR3 spol. s.r.o.

V současné době je společnost DATOR3 Services tvořena divizemi Komunikace, Software, Služby, jejichž nabídka pokrývá celé spektrum služeb systémové integrace. V případech nadstandardních projektů, např. v oblasti bezpečnosti využívají tyto divize spolupráce se specialisty – certifikovanými inženýry partnerských společností, s nimiž během dlouholetého působení na českém trhu uzavřela společnost DATOR3 Services partnerské aliance.

Společnost DATOR3 Services zaměstnává přes 30 pracovníků (techniků, programátorů a systémových inženýrů/projektantů), z toho 20 interních na pracovišti v Praze. Klíčoví pracovníci společnosti jsou držiteli certifikátů NBÚ, stupeň utajení Důvěrné, resp. Tajné.

Obrat i výsledky společnosti DATOR3 Services vykazují od roku 1990 až po současnost růstový trend.

O úrovni celého spektra poskytovaných ICT služeb svědčí mimo stabilního 18-letého působení na trhu i referenční portfolio, nebo skutečnost, že společnost DATOR3 Services, byla nominována "Systémovým integrátorem roku" společností Hewlett-Packard na titul "Partner roku" a dokládají tak plnění cílů společnosti DATOR3 Services, mezi něž patří především spokojenost a úspěch našich zákazníků.

Významné milníky společnosti DATOR3 Services:

1990Instalace prvního optického spojení v ČR – Středočeské Cukrovary
1991Instalace největší NOVELL LAN v ČR – Kaučuk Kralupy
1993Instalace první sítě FDDI v ČR – Léčiva Praha
1995Instalace prvního FRAME RELAY spojení v ČR
1996Jako zástupce společnosti BULL v největší dodávce VT do evropské sítě BOSCH
1997Instalace největší sítě ATM v ČR – Pražská energetika
1998Realizace bezpečnostního řešení systémů TESCO STORES ČR
2000Realizace největší dodávky výpočetní techniky HP do oblasti zdravotnictví v ČR
2001Realizace největší dodávky výpočetní techniky HP do finančního sektoru v ČR
2002Realizace největší dodávky prvků CISCO do oblasti zdravotnictví (výroba) v ČR
2003Realizace největší dodávky výpočetní techniky HP do oblasti zdravotnictví v ČR (soukr. sektor)
2004Realizace největší dodávky aktivních prvků HP do oblasti zdravotnictví v ČR
2004Realizace největší dodávky síťových laserových tiskáren OKI pro všechna pracoviště Vězeňské služby ČR
2005Realizace prvního dohledově–analytického SW pro xDSL technologie pro jednoho z největších světových operátorů
2005Realizace prvního dohledově–analytického SW pro xDSL technologie pro jednoho z největších světových operátorů
2006Realizace největší dodávky managementu a zálohování HP do silových resortů v ČR
2006Realizace největší dodávky managementu a zálohování HP do silových resortů v ČR
2007Realizace největší instalace datových sítí v dialyzačních střediscích nadnárodní společnosti v České a Slovenské republice (B. Braun)
2008Realizace největší dodávky kancelářského SW Microsoft do soukromého sektoru SMB (EXCON).
2008Realizace dodávky největšího dodavatelského portálu v ČR pro nejvýznamnějšího amerického výrobce smykem řízených nakladačů (Bobcat Production Facility Dobříš)
© DATOR3 Services, a.s., web: DATOR3, design: Jana Rennerová